Loosalu elamusretk

Pole saadaval

Kuupäev: 28. juuni 2020

Stardikoht:  Paluküla-Hiiemäe terviserada, Raplamaa 

Distants:  ca 18 km

Registreerimine lõpeb: 25. juuni 2020

Registreeri Miuuv mobiiliäppiga: Android, iOS 

Mis toimub?

Elamusretkede 2020. aasta neljas suveretk viib osalejad jalutama Raplamaale  avastama Loosalu raba võlusid. 

Loosalu raba on nimetatud ka Nipernaadi rabaks – seega rändajatele on see juba teada-tuntud paik. Seekord uudistame keset raba asuvat Eesti suurimat rabaveekogu – Loosalu järve ning mitmete laugaste ühendumisel tekkinud Väike-Loosalu järve, mis mõjub vaatajale pigem hiiglasliku lauka kui järvena. Plaanime jalutada suvises kõrgrabas, mida ilmestavad rabamännid, älved ja hästi väljakujunenud laugastik. Tagasiteel madalast rabast tõuseme 106m kõrguse Hiiemäe tippu et nautida vaateid pisut kõrgemalt kui tavalisel rabamatkal.

Millal ja kus toimub?

Retkele koguneme pühapäeva,  28. juuni hommikul vastavalt grupi stardiajale alates kell 10.40  (kohale tulge 20 minutit enne oma grupi stardiaega - palume varem kohale mitte tulla!). Kogunemispaigaks on Paluküla Hiiemäe terviserada, täpsemat asukohta saad vaata siit.

Retkele stardime kolmes grupis kell 11:00 (aeglase sammuga grupp); 11:20 ja 11:40. Retke saab mõnusalt läbida matkasaabaste või matkatossudega, aga seljakotiga võtame kaasa ka kummikud, et laugaste vahel pisut ringi liikuda ning avastada raba ehedat elu. Enamik teest kulgeb siiski laud- ja metsateedel.

Retke pikkuseks kujuneb vastavalt ilmastikuoludele ca 18  km  ning ajaliselt planeerime retke läbimiseks koos peatustega ca  5 tundi (aeglasel grupil 5-6 tundi).

Igale osalejale anname retkele kaasa toidupaki keha kinnituseks Põltsamaa ja Kalevi kaasabil. Retke stardi- ja finišipaigas ning raja keskel on osalejatel võimalus oma joogipudeleid täita Põltsamaa mahlajoogi või veega. PS! Oma joogipudel võtke kindlasti retkele kaasa!

Mida pakume?

 • Matka mitmekesises ja huvitavas looduses
 • Matkajuhi/rajameistri teenust
 • Toidupakk kehakinnitamiseks retke vältel ning joogipudeli täitmise võimalus stardi- ja finišipaigas ning raja keskel.
 • Diplom

Kuidas registreeruda?

 • Osaleja  registreerimiseks täida registreerimise ankeet juhendi ülaosas! Koheselt registreerudes toimub ka osavõtutasude tasumine Maksekeskus AS vahendusel kasutades pangalinke.
 • Mugavaks registreerimiseks mobiiliga kasuta Miuuv registreerimisäppi, mille saad alla laadida siit (IOS) või siit (Android).
 • Grupina registreerimiseks täitke ära registreerimisvorm, mille leiate siit . Pärast kinnituse saamist tee ülekanne MTÜ Elamusretked LHV Panga kontole EE157700771004355873.
 • SportID keskkonna kaudu saad registreerida siin.

Tutvu lähemalt registreerimistingimustega  siin.

Kui palju maksab?

Kuni 19. juuni:

 • Täiskasvanu: 18 €
 • Pensionär / (üli)õpilane / laps: 12 €

SOODUSTUS GRUPILE: Kogu kokku vähemalt 8-liikmeline seltskond ning matka soodsamalt! Grupi puhul on hinnad järgnevad:

 • Täiskasvanu: 12 € (inimese kohta)

20. juuni – 25. juuni:

 • Kõigile: 25 €

Lisaks on igas matkagrupis 1 tasuta koht kõige suurematele loodussõpradele - Elamushooldajatele, kes lisaks elamuste nautimisele aitavad ära korjata väiksemagi prügi loodusest kui seda retke jooksul kohtame! Elamushooldajana kaasalöömiseks saada email: info@elamusretked.ee

NB! REGISTREERIMISE TÄHTAEG ON 25. JUUNI (või seni, kuni kohti jätkub)!

Registreerimisega kinnitate, et olete tutvunud ja nõustute  üldjuhendiga  ja  osavõtutasude ning registreerimistingimustega!

TULE KOGU ELAMUSI KOOS MEIEGA!

Küsimuste korral kirjuta  info@elamusretked.ee  või

helista 52 77 540 (Kunnar)

www.elamusretked.ee