Loksa Elamusretk


Juhul kui registreerite mitu osalejat, siis kirjuta lisainfo lahtrisse teiste osalejate andmed!
Pole saadaval

Kuupäev: 2. detsember 2023

Stardikoht: Loksa kultuurikeskus, Harju maakond

Distants: 18 km

Registreerimine lõpeb: 30. november 2023

Mis toimub?

Elamusretked ja The North Face kutsuvad aasta viimasele Elamusretkele, avastama Pärispea poolsaart ning Loksa linna ümbrust.

Retke eelselt, algusega kell 10.00, toimub Elamusretkede / Elamusmaratonide 2023. aasta hooaja lõpuüritus – premeerime hooaja aktiivsemaid liikujaid ning vaatame ühiselt aasta parimaid pilte.

Loomulikult on ka traditsiooniline Elamusretkede hooajalõpu tort valmis küpsetatud!

Elamusretkede esimese lume eriretk viib osalejad Pärispea poolsaart avastama. Retke alustame Eesti kõige põhjapoolseimalt neemelt – Purekari neemelt. Kui neeme tipus käidud, võtame suuna juba Loksale. Esimese peatuse teeme endises kalakasvatuses ning see järel siirdume taaskord mere äärde. Järgmiseks ootavad meid juba kaunid metsarajad ning õige pea jõuame Loksa külje alla avastama puidust kaubalaev Raketta vrakki. Enne kui tagasi kultuurikeskusesse jõuame piilume veel Loksa elu-olu ning uudistame Loksa Laevaremonditehase 20ha ala.

PS! Loodetavasti saadab ilmataat esimese koheva lumekatte Eestisse just selleks ajaks ning loodame teha esimesed sammud lumel just Loksa Elamusretkel.

Millal ja kus toimub?

Retkele koguneme laupäeval, 2. detsembril alates kell 9.30 ning kogunemispaigaks on Loksa kultuurikeskus, täpsema asukoha leiad siit. PS! Autode parkimiseks on kasutada linnatänavate parkimiskohad – seega jälgige palun parkimisreegleid.

Kell 10.00 alustame päeva hooaja aktiivseimate kõndijate ning kollektiivide tunnustamisega. Elamuspunktide hetkeseisule saad pilgu peale visata siin!  

Ajaliselt proovime ürituse lõpetada hiljemalt kella 10.30ks ning siis ootavad meid juba bussid, mis viivad meid retke alguspunkti.


Retkele stardime kahes grupis: 

·         10:30 (aeglase sammuga grupp)

·         10:30 (kiirema sammuga grupp)

Retke pikkuseks kujuneb vastavalt ilmastikuoludele ca 18 km ning ajaliselt koos peatustega kulub meil raja läbimiseks aeglase sammuga grupil ca 5 – 5,5 tundi ning pikema sammuga grupil ca 4,5 – 5 tundi.

Retke rajal teeme kolm pikemat peatust – joome kuuma puljongit, teed ning glögi ning kostitame keha Eesti parimate maitsetega! Joomiseks oma korduvkasutatav joogitops kindlasti kaasa! Finišis ootab kõiki retkelisi soe supp!

Mida pakume?

 • Matka mitmekesises ja huvitavas looduses
 • Matkajuhi/rajameistri teenust
 • Bussitransporti Loksalt retke alguspunkti
 • Soe tee, glögi ning puljong ning energiaampsud retke rajal
 • Soe supp retke lõpus ning magus üllatus hooaja lõpetamisel
 • Diplom

Kuidas registreeruda?

 • Osaleja  registreerimiseks täida registreerimise ankeet juhendi ülaosas! Koheselt toimub ka osavõtutasude tasumine Maksekeskus AS vahendusel kasutades pangalinke.
 • Grupina  registreerimiseks kirjutage info@elamusretked.ee  Pärast kinnituse saamist tee ülekanne MTÜ Elamusretked LHV Panga kontole EE157700771004355873.
 • Elamusretkedele saad  Stebby keskkonna kaudu registreerida siin.

Tutvu lähemalt registreerimistingimustegasiin.  

Kui palju maksab?

Kuni 24. november:

 • Täiskasvanu: 25 €
 • Pensionär / (üli)õpilane: 20 €

SOODUSTUS GRUPILE: Kogu kokku vähemalt 5-liikmeline seltskond ning matka soodsamalt! Grupi puhul on hinnad järgnevad:

 • Täiskasvanu: 20 € (inimese kohta)

25. – 30. november:

 • Kõigile 30 €

Lisaks on igas matkagrupis 1 tasuta koht kõige suurematele loodussõpradele - Elamushooldajatele, kes lisaks elamuste nautimisele aitavad loodusest ära korjata väiksemagi prügi kui seda retke jooksul kohtame!

NB! REGISTREERIMISE TÄHTAEG ON 30. NOVEMBER (või seni, kuni kohti jätkub)!

 

Registreerimisega kinnitate, et olete tutvunud ja nõustute  üldjuhendiga ja  osavõtutasude ning registreerimistingimustega!
  

ParimatEST parimad Elamused juba 15 aastat!

Küsimuste korral kirjuta  info@elamusretked.ee  või
helista 52 77 540 (Kunnar)

www.elamusretked.ee