2 raketibaasi Elamusretk

Lisa ostukorvi

Kuupäev: 3. november 2024

Stardikoht: RMK Raketibaasi lõkkekoht, Lääne-Virumaa

Distants:  22 km

Registreerimine lõpeb: 31. oktoober 2024

Mis toimub? 

Matkasport ja Elamusretked kutsuvad retkelisi hooaja teisele sügismatkale Lääne-Virumaale tutvuma kahe endise raketibaasiga, kus hoiti tuumalõhkepeadega varustatud kaugmaarakette.

Meid ootavad Kadila ja Rohu puudesse kasvanud sõjaväebaasid, mis olid Nõukogude ajal ühed suuremad ja salajasemad militaarobjektid Eestis!


Seekordset retke alustame me Kadila baasist, otsime üles loodusesse mattunud raketiangaarid ning rakettide stardiplatsid. Siinsed raketid olid võimelised lendama 2000 km kaugusele ning 6 tuumaraketti olid pidevalt stardivalmis.

Kadila raketibaasist võtame suuna juba Rohu raketibaasile mööda sõjaväe poolt rajatud kitsaid metsateid ning sihte, mis on mattunud sügisvärvides lehtedesse. Sealsed metsateed on endiselt väga heas korras ning lausa kutsuvad elamusretkelisi liikuma!

Tee peal põikame sisse ka pisikesse metsavendade punkrisse ning piilume millised olid nende elu-olu võimalused metsas kuude kaupa elades! Metsavendade punkri juures teeme ka sooja joogi peatuse teel ühest baasist teise.

Rohu Raketibaas on paremini säilinud kui Kadila, kuid ka siin võtab loodus jõuga tagasi seda, mis talle kuulub. Piilume tuumakütuse hoidlasse ning raketiangaaridesse ning mõtiskleme, kuidas siinsed sõdurid kunagi toimetasid. Otsime üles ka uhke Lenini portree angaari seinal!

Retke lõpetame supi söömisega raketiangaaris Kadila baasis!

Millal ja kus toimub?

Retkele koguneme pühapäeval, 3. novembril alates kell 9.40 ning kogunemispaigaks on RMK raketibaasi lõkkekoht, täpsema asukoha leiad siit.

Retkele stardime 3 erinevas grupis:

·         10:00 (aeglase sammuga grupp)

·         10:20 (aeglase sammuga grupp)

·         10:40 (kiirema sammuga grupp).

Retke pikkuseks on 22 km ning ajaliselt planeerime retke läbimiseks koos peatustega kiirema sammuga grupil ca 5,5 tundi ning aeglasema sammuga grupil ca 6 tundi.

Palume kohale tulla orienteeruvalt ca 15-20 minutit enne oma grupi starti – nii saame õigel ajal teele asuda.

Retke rajal teeme kolm pikemat peatust – kostitame keha Eesti parimate maitsete ning sooja joogiga! Joomiseks oma korduvkasutatav joogitops kindlasti kaasa! Finišis ootab kõiki retkelisi soe supp.

Mida pakume?

 • Matka mitmekesises ja huvitavas looduses
 • Matkajuhi/rajameistri teenust
 • Energiaampsud ning soe jook retke peatuspunktides
 • Soe supp retke lõpus
 • Diplom

Kuidas registreeruda?

 • Osaleja  registreerimiseks täida registreerimise ankeet juhendi ülaosas! Koheselt toimub ka osavõtutasude tasumine Maksekeskus AS vahendusel kasutades pangalinke.
 • Grupina  registreerimiseks kirjutage info@elamusretked.ee. Pärast kinnituse saamist tee ülekanne MTÜ Elamusretked LHV Panga kontole EE157700771004355873.
 • Elamusretkedele saad  Stebby keskkonna kaudu registreerida  siin.

Tutvu lähemalt registreerimistingimustega siin.

Kui palju maksab?

Kuni 24. oktoober:

 • Täiskasvanu: 26 €
 • Pensionär / (üli)õpilane: 20 €

SOODUSTUS GRUPILE: Kogu kokku vähemalt 5-liikmeline seltskond ning matka soodsamalt! Grupi puhul on hinnad järgnevad:

 • Täiskasvanu: 20 € (inimese kohta)

25. – 31. oktoober:

 • Kõigile 32 €

Lisaks on igas matkagrupis 1 tasuta koht kõige suurematele loodussõpradele - Elamushooldajatele, kes lisaks elamuste nautimisele aitavad loodusest ära korjata väiksemagi prügi kui seda retke jooksul kohtame!

 

NB! REGISTREERIMISE TÄHTAEG ON 31. OKTOOBER (või seni, kuni kohti jätkub)!

 

Registreerimisega kinnitate, et olete tutvunud ja nõustute  üldjuhendiga ja  osavõtutasude ning registreerimistingimustega!
  

ParimatEST parimad Elamused juba 16 aastat!

Küsimuste korral kirjuta  info@elamusretked.ee  või
helista 52 77 540 (Kunnar)

www.elamusretked.ee