LISAINFO

Millal ja kus toimub?


Start on pühapäeval, 9. juulil kell 11.00 Kolgaküla terviseradade keskuses, täpsem info asukoha kohta on kättesaadav SIIT.
Osalejate kohaloleku registreerimine ning stardinumbrite väljastamine algab kell 10.00 stardi- ja finišipaigas.
Pärast starti on osalejatel aega maksimaalselt 9 tundi finišisse jõudmiseks. Osalejad, kes ei ole kell 20.00-ks jõudnud lõpetada, diskvalifitseeritakse rajalt ning suunatakse otseteed finišisse.

Kus rada kulgeb?


Maratoni stardi- ja finišipaik asub Kolgaküla terviseradade keskuses. Kõik rajad kulgevad Lahemaa rahvuspargi territooriumil, mööda metsateid- ja radu ning 42 km rajal liikujad läbivad vahelduseks ka 800m lõigu asfaltil.


Rajaprofiil on vägagi mitmekesine – rajal on nii laugeid sirgeid kui ka üksikuid järsemaid tõuse ning langusi.

Väike pildiülevaade maratoni rajast aprillis, kui rajameistrid täpseid radu maha märkisid - on nähtav siit:

Mis toimub teeninduspunktides?


Maratonirajal on kokku 6 teeninduspunkti, 21 km rajal 3 ning 10 km rajal 2 punkti.
Lisaks asub 42 ja 21 km rajal ka looduslik allikakoht, kus kõigil soovijatel on võimalus janu kustutada ning soovi korral veepudeleid täita.
Kõikides teeninduspunktides saab energiavarusid täiendada nii magusate kui soolaste suupistete näol (põhivalikus on Põltsamaa marineeritud kurk, rosinad, leib ning sool; lisaks on punktides varieeruvalt ka banaani, kommi, võileibu) ning loomulikult ka joogiga (vesi, jõujook, Põltsamaa mahlajook).

Mis toimub finišis?

Finišis ootab kõiki lõpetajaid diplom, 21 km ning 42 km lõpetajaid ka vastavalt medal või karikas.
Kõiki osalejad saavad lõpus suppi ja mahlajooki, et ei peaks näljasena koduteed alustama.

Finiši järgselt on kõigil võimalus külastada ka sauna, mis on ühine nii meestele kui naistele.NB! Loe ka Elamusmaratonide lisainfot SIIT