Kõpu elamusretk

Kuupäev:  4. juuli 2020 


Stardikoht:  Kõpu tuletorn, Hiiumaal

   
Stardigrupid:  11:00 (aeglane), 11:30 (kiire)

Distants:  ca 23 km 


Registreerimine lõpeb:  1. juuli 2020

 
 

Mis toimub?

Elamusretkede 2020. aasta hooaja viies suve retk viib osalejad Hiiumaale avastama Kõpu poolsaart. Järgmisel päeval on võimalik osaleda ka Kärdla elamusretkel

Kõpu poolsaarel on meil võimalus külastada lisaks tuletornidele ka Hiiumaa läänepoolseimat tippu, matkata kaunites rannamännikutes, mererandades ja avastada kitsaid metsaradu, kuhu iseseisvalt Hiiumaa külastajad kindlasti ei satu.  

Oma retke alustame Kõpu tuletorni juurest ning kõigil tulijatel on võimalus ka tuletorni tipust Hiiumaad kaeda. Lisaks Kõpu tuletornile külastame ka Ristna tuletorni ning kõik soovijad saavad ka selle tipus ära käia. Ristna neem on surfarite mekaks – loodetavasti puhub meie saare külastuse ajal kesine surfituul ning meil õnnestub mõnusalt mererandu mööda Hiiumaad avastada.

Millal ja kus toimub?

Retkele koguneme laupäeva,  4. juuli hommikul alates kell 10:30 vastavalt oma grupi stardiajale (alates 30 minutit enne grupi stardiaega, palume varem kohale mitte tulla)! Kogunemispaigaks on Kõpu tuletorni parkla, täpsema asukoha leiad  siit. Enne starti on võimalik ka tuletorni tipus ära käia ning sealsed elamused üle vaadata.  

Retkele stardime kahes grupis kell 11:00 (aeglase sammuga grupp) ja 11:30 (kiire).  

Retke pikkuseks kujuneb vastavalt ilmastikuoludele  ca 23 km  ning ajaliselt planeerime retke läbimiseks koos peatuste ning tuletorni külastustega orienteeruvalt  6 tundi (aeglase sammuga grupil 6-7 tundi).

Retkele anname igale osalejale kaasa toidupaki keha kinnituseks Põltsamaa ja Kalevi kaasabil. Retkel teeme 4 pikemat puhkepausi. Retke stardi- ja finišipaigas ning raja keskel on osalejatel võimalus oma joogipudeleid täita Põltsamaa mahlajoogi või veega.  

PS! Oma joogipudel kindlasti retkele kaasa!

Kus ööbida?

Kes on tulemas Hiiumaale pikemalt kui ainult üheks retkeks soovitame ööbimise broneerida kas Kärdlasse või siis kasutada RMK telkimisalasid Kalestes või Pallil. 

E-TURIST Reisibüroo on reserveerinud elamusretkelistele hulga tube Padu hotelli kaheks ööks 3.-5. juuli. Võimalik on reserveerida standardtuba või apartement kahele. Hind koos hommikusöögiga vastavalt 69 € ja 79 € tuba/öö. 

Lisainfo: http://www.paduhotell.ee. 

Tube hoitakse meile kuni 17.06. 

Kes on ööbimisest huvitatud -
võtke otse ühendust meilitsi e-turist@e-turist.ee või telefoni teel 50 172 29.

Mida pakume?

 • Matka mitmekesises ja huvitavas looduses
 • Matkajuhi/rajameistri teenust
 • Toidupakk kehakinnitamiseks retke vältel ning joogipudeli täitmise võimalus stardi- ja finišipaigas ning raja keskel.
 • Diplom

Kuidas registreeruda?

 • Osaleja  registreerimiseks täida registreerimise ankeet juhendi ülaosas! Koheselt registreerudes toimub ka osavõtutasude tasumine Maksekeskus AS vahendusel kasutades pangalinke.
 • Mugavaks registreerimiseks mobiiliga kasuta Miuuv registreerimisäppi, mille saad alla laadida siit (Android) või siit (IOS).
 • Grupina  registreerimiseks täitke ära registreerimisvorm, mille leiate siit. Pärast kinnituse saamist tee ülekanne MTÜ Elamusretked LHV Panga kontole  EE157700771004355873.
 • Elamusretkedele saad  SportID  keskkonna kaudu registreerida  siin.

Tutvu lähemalt registreerimistingimustega  siin.

Kui palju maksab?

Kuni 26. juuni: 

 • Täiskasvanu: 23 €
 • Pensionär / (üli)õpilane: 19 €
SOODUSTUS GRUPILE: Kogu kokku vähemalt 8-liikmeline seltskond ning matka soodsamalt! Grupi puhul on hinnad järgnevad:

 • Täiskasvanu: 17 € (inimese kohta)

27. juuni – 1. juuli:

 • Kõigile 28 €

Lisaks on igas matkagrupis 1 tasuta koht kõige suuremale loodussõbrale - Elamushooldajale.  Lisaks elamuste nautimisele aitavad nemad loodusest ära korjata iga väiksemagi prügi, kui midagi meile retke jooksul ette jääb.

Elamushooldajana kaasalöömiseks saada email: info@elamusretked.ee


NB! REGISTREERIMISE TÄHTAEG ON 1. JUULI (või seni, kuni kohti jätkub)!

Registreerimisega kinnitate, et olete tutvunud ja nõustute  üldjuhendiga  ja  osavõtutasude ning registreerimistingimustega!

TULE KOGU ELAMUSI KOOS MEIEGA!

Küsimuste korral kirjuta  info@elamusretked.ee  või

helista 52 77 540 (Kunnar)

www.elamusretked.ee