Meenikunno Elamusretk

Pole saadaval

Kuupäev:  7. aprill 2024
Stardikoht: Valgõjärve parkla, Põlvamaa

Distants: ca 20 km
Registreerimine lõpeb
: 4. aprill 2024

Kohad on täitunud!

Mis toimub? 

Elamusretked kutsuvad Elamusretkelisi hooaja esimesele kevadretkele Meenikunnosse! Seda raba teab nimepidi ehk iga eestlane, kuid, nagu ikka, Elamusretkelised ei käi kõige käidumaid radu.Kevad on raba- ja metsamaastikel kõige elevam ja pidulikum aeg – lindude-loomade pulmapeod võivad lausa kõrvulukustavaks muutuda. Meenikunno ümbrust armastavad metsisedki, kes aprillikuus tundide viisi oma pulmamänge mängivad, peatudes vaid söömiseks ja puhkamiseks. Nii võib Elamusretkelinegi püüda metsisekuke naksutamist, sillerdamist, pealööki ja ihumist tabada.

Elamusretk algab männimetsade vahelt, Eesti ühe kõige läbipaistvama järve, Valgejärve, äärest ning jõuab poole peal Euroopa ühe kõige pruuniveelisema järve, Mustjärveni, mis teineteisest ometi vaid 500m kaugusel. Ühte toidavad allikad, teist soo, üks on külma- teine soojaveeline, mõlemad üsna liigivaesed.

Siit edasi sukeldume metsarahvana päriselt metsa, tunnetame erinevaid metsamaastikke, avastame metsa peidetud kunagist jahimeeste lasketiiru, Leeväti järve, et teha siis peatus Rebasmäe allika juures. Haara kopsik kaasa ning maitse seda rauarohket punakat vett – igas sekundis purksub pinnale 30 liitrit, nii et jagub kõigile Elamusretkelistele. Metsad viivad meid ringiga Mustjärve äärde ja siis juba otse sohu.

See on üks kummaline raba, millest osa sündis järve kinnikasvamisel ja teise osa maapinna soostumisel. Meenikunno on linnurikas, kuid ka soosaari on siin rohkelt (19!) Kunagi olla rootslased siit sõjateegi läbi rajanud. Täna aga võib raba serval näha laukaid meenutavaid lehtreid, mille kaudu annab raba osa vett maa-alustesse „jõgedesse“ ehk siis täiendab põhjaveevarusid. Meie rada ristub korduvalt põtrade rändeteega, raja äärde võib jääda ka hiiglaslikke kuklasepesi. Elamusretkelistena ei läbi me raba kohe kindlasti vaid laudteel astudes. Kui me aga kord rabast üle Kamarusmäele oleme tõusnud, heidame pilgu kuulsale päikeseloojangumajale, et siis matka alguspunkti, Valgejärve äärde tagasi astuda.

Rahvast on siin rabas suviti palju. Ometi kinnitavad puukoori kaunistavad rohked samblikud kui ühest suust, et siin on puhas õhk!

Retke rajal teeme kolm pikemat peatust – kostitame keha Eesti parimate maitsetega! Joomiseks oma korduvkasutatav joogitops kindlasti kaasa! Finišis ootab kõiki retkelisi soe supp.

Millal ja kus toimub?

Retkele koguneme pühapäeval, 7. aprillil alates kell 10.00 ning kogunemispaigaks on Valgõjärve parkla, täpsema asukoha leiad siit.

Retkele stardime 3 erinevas grupis:

 • 10:30 (aeglase sammuga grupp)
 • 10:45 (aeglase sammuga grupp)
 • 11:00 (kiirema sammuga grupp).

Retke pikkuseks on ca 20 km ning ajaliselt planeerime retke läbimiseks koos peatustega kiirema sammuga grupil ca 5,5 tundi ning aeglasema sammuga grupil ca 6,5 tundi.

Palume kohale tulla orienteeruvalt ca 15-20 minutit enne oma grupi starti – siis saame õigel ajal teele asuda.

Mida pakume?

 • Matka mitmekesises ja huvitavas looduses
 • Matkajuhi/rajameistri teenust
 • Energiaampsud ning soe jook retke peatuspunktides
 • Soe supp retke lõpus
 • Diplom

Kuidas registreeruda?

 • Osaleja  registreerimiseks täida registreerimise ankeet juhendi ülaosas! Koheselt toimub ka osavõtutasude tasumine Maksekeskus AS vahendusel kasutades pangalinke.
 • Grupina  registreerimiseks kirjutage info@elamusretked.ee. Pärast kinnituse saamist tee ülekanne MTÜ Elamusretked LHV Panga kontole EE157700771004355873.
 • Elamusretkedele saad  Stebby keskkonna kaudu registreerida  siin.

Tutvu lähemalt registreerimistingimustega siin.

Kui palju maksab?

Kuni 28. märts:

 • Täiskasvanu: 26 €
 • Pensionär / (üli)õpilane: 20 €

SOODUSTUS GRUPILE: Kogu kokku vähemalt 5-liikmeline seltskond ning matka soodsamalt! Grupi puhul on hinnad järgnevad:

 • Täiskasvanu: 20 € (inimese kohta)

29. märts – 4. aprill:

 • Kõigile 32 €

Lisaks on igas matkagrupis 1 tasuta koht kõige suurematele loodussõpradele - Elamushooldajatele, kes lisaks elamuste nautimisele aitavad loodusest ära korjata väiksemagi prügi kui seda retke jooksul kohtame!

 

NB! REGISTREERIMISE TÄHTAEG ON 4. APRILL (või seni, kuni kohti jätkub)!

 

Registreerimisega kinnitate, et olete tutvunud ja nõustute  üldjuhendiga ja  osavõtutasude ning registreerimistingimustega!
  

ParimatEST parimad Elamused juba 16 aastat!

Küsimuste korral kirjuta  info@elamusretked.ee  või
helista 52 77 540 (Kunnar)

www.elamusretked.ee