Soodla veehoidla Elamusretk

Lisa ostukorvi

Kuupäev:  26. mai 2024

Stardikoht: Soodla veehoidla parkla, Harjumaa.

Distants: ca 25 km
Registreerimine lõpeb: 23. mai 2024

Mis toimub? 

Elamusretked kutsuvad retkelisi hooaja teisele kevadmatkale Põhja-Kõrvemaa Looduskaistealale – ideaalne paik, kus kevadlõhnu nuusutada ning vaadata, kuis loodus tärganud-kosunud on.

Seekordne retk kulgeb suures plaanis ümber Soodla veehoidla. See on osa Tapa polügooni harjutusalast mida praeguste plaanide järgi edasi arendama asutakse. Meie saame aga veel rahumeeli kulgeda päris veekogu kaldal, uudistada selle õige puhta järve kuni 13meetrist sügavust ning katsuda pilguga mõni kevadine särg, haug või ahvengi püüda. Veehoidla sündis küll Soodla jõe paisutamisel, kuid on oma lookelise kuju ning kahe järvesaarega ometi väga loodusliku ilmega.

Möödaminnes saavad Elamusretkelised eemalt kiigata ka Põhja-Kõrvemaa suurima soo, Koitjärve raba serva, et seejärel pea 10 km pikkuse järve teises otsas Soodla jõe ületuskohal esimene energiaamps võtta. See Jägala suurim lisajõgi oma väga külma veega sobib ujumiseks vaid talisuplejaile.

Retke teine osa kulgeb suuresti kevadhäältest rõkkavas metsas. Ometi põikame korraks ka kergelt Lapimaa tundrat meenutavale Mähuste nõmmele ning teise energiapeatuse teeme pisikese sademeveest toituva Mähuste järve liivasel kaldal, mändide vahel. Kommi ampsates heida pilk järvekese erakordelt läbipaistvasse rohelisse vette – ehk märkad põhjas siin elavaid rohkeid puruvanakesi.

Kevadist metsa mööda edasi, kosutame end puude vahel veel ühe energiaampsuga, et siis üle Soodla jõe retke alguspunkti tagasi tulla. Enne kojusõitu saavad Elamusretkelised veel korra pilgu heita veekogule, kust tallinlased osa oma joogiveest saavad. Siis juba, kevad südames, kojusõit ja järgmise retkeni!

Millal ja kus toimub?

Retkele koguneme pühapäeval, 26. mail alates kell 9.40 ning kogunemispaigaks on Soodla veehoidla parkla, täpsema asukoha leiad siit.

Retkele stardime 3 erinevas grupis:

·         10:00 (aeglase sammuga grupp)

·         10:20 (aeglase sammuga grupp)

·         10:40 (kiirema sammuga grupp).

Retke pikkuseks on ca 25 km ning ajaliselt planeerime retke läbimiseks koos peatustega kiirema sammuga grupil ca 6 tundi ning aeglasema sammuga grupil ca 7 tundi.

Palume kohale tulla orienteeruvalt ca 15-20 minutit enne oma grupi starti – siis saame õigel ajal teele asuda.

Retke rajal teeme kolm pikemat peatust – kostitame keha Eesti parimate maitsetega! Joomiseks oma korduvkasutatav joogitops kindlasti kaasa! Finišis ootab kõiki retkelisi soe supp.

Mida pakume?

 • Matka mitmekesises ja huvitavas looduses
 • Matkajuhi/rajameistri teenust
 • Energiaampsud ning soe jook retke peatuspunktides
 • Soe supp retke lõpus
 • Diplom

Kuidas registreeruda?

 • Osaleja  registreerimiseks täida registreerimise ankeet juhendi ülaosas! Koheselt toimub ka osavõtutasude tasumine Maksekeskus AS vahendusel kasutades pangalinke.
 • Grupina  registreerimiseks kirjutage info@elamusretked.ee. Pärast kinnituse saamist tee ülekanne MTÜ Elamusretked LHV Panga kontole EE157700771004355873.
 • Elamusretkedele saad  Stebby keskkonna kaudu registreerida  siin.

Tutvu lähemalt registreerimistingimustega siin.

Kui palju maksab?

Kuni 16. mai:

 • Täiskasvanu: 26 €
 • Pensionär / (üli)õpilane: 20 €

SOODUSTUS GRUPILE: Kogu kokku vähemalt 5-liikmeline seltskond ning matka soodsamalt! Grupi puhul on hinnad järgnevad:

 • Täiskasvanu: 20 € (inimese kohta)

17. – 23. mai:

 • Kõigile 32 €

Lisaks on igas matkagrupis 1 tasuta koht kõige suurematele loodussõpradele - Elamushooldajatele, kes lisaks elamuste nautimisele aitavad loodusest ära korjata väiksemagi prügi kui seda retke jooksul kohtame!

 

NB! REGISTREERIMISE TÄHTAEG ON 23. MAI (või seni, kuni kohti jätkub)!

 

Registreerimisega kinnitate, et olete tutvunud ja nõustute  üldjuhendiga ja  osavõtutasude ning registreerimistingimustega!
  

ParimatEST parimad Elamused juba 16 aastat!

Küsimuste korral kirjuta  info@elamusretked.ee  või
helista 52 77 540 (Kunnar)

www.elamusretked.ee