637 hilisõhtust elamust Tartu tuledesäras 

Tartu elamusretk purustas osalejate rekordi. Kaks päeva enne retke oli ennast kirja pannud 600 huvilist, kaks tundi enne retke oli registreerunuid juba 800. Korraldajatel oli selliste numbrite üle ainult hea meel. Raekoja platsis enne starti saime kirja 637 retkelist!


Kuigi sombune ilm oli ilmselt nii mõnegi inimese puhul vabanduseks, miks jääda koju diivanile lebotama, oli Tartu vaim seekord eriti hea üllatuse organiseerinud – ilmataat keeras vahetult enne retke algust kraanid kinni ja saime kuiva sumedat kevadõhtut nautida.  

 

Retkele startisime kümnes grupis – retkejuhtide eestvedamisel suudlevate tudengite juurest Carmolise kaare alt heade mõtete linna põnevaid paiku avastama. Igal grupil oli veidi erinev marsruut, kuid ka ühised pidepunktid. Teekonna pikkus jäi 10-11 km piiresse, liikusime kesklinnast max 3 km raadiuses Vaksali, Karlova, Supilinna, Tähtvere, Ülejõe ja Raadi-Kruusamäe linnaosades.

 

Nii seikles iga grupp risti-rästi mööda tänavaid ja huvitavaid nurgataguseid orienteeruvalt 3 tundi. Rahuliku tempoga liikudes sai vanade sõpradega või uute tuttavatega juttu ajada ja samal ajal ringi uudistada. Mõne teise grupiga kokku sattudes tervitati üksteist rõõmsalt, sest ühine emotsioon ühendab!

 

Selline mõnus õhtune lõõgastus annab võimaluse näha linna veidi teise külje alt ja tunda, kuidas vaatenurga muutmine elu põnevamaks teeb. Näiteks on Tartus jalgsi liikudes mitmeid võimalusi lõigata otseteid, mis oli paljude osalejate jaoks üllatav. Seikluspargist pääseb mööda tagatänavaid otse Annelinna või näiteks Kalevi tänavalt saab läbi Karlova pargi ja Loodusmaja õue jalutada Riia mäele. Lisaks kõndisime läbi mõnede alade, kuhu tavapäraselt ei ole vajadust minna – näiteks Turu tänaval Cleo ööklubi kõrval on endise nakkushaigla hoonestukompleks nagu eraldi maailm, mis peidab põnevaid lugusid juba 1830. aastatest. Mõned grupid uudistasid veidi lähemalt Tartu laulupeomuuseumi hoovi ning teised Tartu seiklusparki, kuhu olid peidetud kosutavad boksipeatused tee ja küpsistega.

 

Kõikidele gruppidele oli üllatuseks võimalus Tartut ka veidi kõrgemalt uudistada. Tänu Tartu Ülikooli ajaloo muuseumi heasoovlikkusele saime ronida toomkiriku torni vaateplatvormile. Tartu toomkirik on üks suurimaid ning ainus kahe torniga keskaegne kirik Eestis. 22 m kõrguselt avanev vaade tuledesäras Tartule oli kaunis ja eriline. Usun, et just seal oli Tartu vaimu kohalolekut kõige tugevamini tunda.

 

Emotsioon Tartu elamusretkest jääb veel kauaks hinge. Seda mitmesajapealist seltskonda ühendas armastus aktiivse liikumise ja uute elamuste kogumise vastu. Kes teab, võibolla kohtusid öisel kevadretkel mõned säravad silmapaarid, mis jäävad veel kauaks teineteist imetlusega vaatama. Kevad on ju armumise aeg!

 

The North Face ja Elamusretked kutsuvad järgmisi elamusi otsima juba 15. mail Rummu karjääri ümbrusessse.

Vaata lähemalt: Elamusretked 2016 kalender ja registreerimise info

Tagasi uudistesse