Ehalkivi vallutamine Letipea neemel

Elamusretkede 2020. aasta suvi on alanud aktiivselt ja seiklusterohkelt - üle on vaadatud nii Sagadi mõis Oandu elamusretkel kui ka Eesti suurim rändrahn Ehalkivi Letipea elamusretkel. Viimane viis elamuste otsijad mööda põhjaranniku kivist randa nägema enneolematult ilusaid merevaateid.

Kogu rännaku muutis veelgi lõõgastavamaks Soome lahe merelainete kohin ning männimetsade kodumaine lõhn. Kohale tuli 84 rõõmsat nägu, kellega koos matkati kokku 1260 elamuskilomeetrit!

Retk sai stardipaugu kaunis männimetsas, kus võeti üheskoos suund mere poole. Ilm oli matkamiseks perfektne - sinine taevas, soe päike ja linnulaul on mõnusa suveilma parim kooslus! Looklevad rannametsade rajad peitsid endas mitmeid üllatusi - varajane seen, üksik võrkkiik rännumehele jala puhkamiseks või mõni uhkem kollane suvila, mille puhul võis korraks mõelda isegi Pipi Segasumma suvilale.  

Letipea neemel asuvad mälestusmärgid tuletasid meelde piirkonnas toimunud traagilist südmust, mil aastate eest langes tulevahetuses piirivalvuritega mitu Eesti gaasitöötajat, kes olid tulnud Vabariiklikule kokkutulekule. Tänaseks päevaks kuulub neem Letipea maastikukaitseala koosseisu.

Retke tipphetkeks oli Eesti suurima rändrahnu Ehalkivi vallutamine. Seitse meetrit kõrgust ja 2500 tonni kaalu teeb Ehalkivist Põhja-Euroopa suurima rändrahnu. Kellel kivi otsa ronida ei õnnestunud, see sai igal juhul kivi taustal mälestuseks palju pilte teha. Mainimistväärt on kivi nime saamise lugu - Ehalkivi tuleb sellest, et päikeseloojangu ajal kaob päike tervenisti kivi taha ära.


Ka sel korral oli elamusretkel näha uusi nägusid. Esmaretkelised Ruti ja Reeli Kerro vastasid kui ühest suust, et suurimaks plusspunktiks elamusretkedel on seltskond: “Üksi olles ei saa ju niiviisi naerda!”. Varasemalt Elamusmaratone külastanud Riil Kerro toob välja, et üksi olles ei läheks ta omal käel kunagi rajalt kõrvale metsa kõndima. “Kui ma läheks, siis ma ilmselt jääkski metsa,” sõnas Kerro. Lisaks otsustasid tüdrukud vabatahtlikult korjata tee äärest prügi, mis ei peaks metsa alla meist maha jääma. “Me leidsime esimesena tühja kilekoti ja siis mõtlesime, et mis me tühjast kotist tassime, korjame täis!” tõi välja Riil Kerro. Prügikotti kogunes päeva lõpuks palju suuri esemeid ning kott oli tõesti täis. “Järgmine kord on käru vaja,” naljatlesid tüdrukud lõpetuseks.


The North Face ja Elamusretked kutsuvad Sind järgmistele retkedele Loosalu rabasse, Hiiumaale ja Saaremaale! Retked leiavad aset vastavalt 28. juuni, 4-5. juuli ja 1.-2. august. Vaatame üle, kuidas läheb Eestimaa rabadel suvisel perioodil ning mida on meile rääkida saarte elanikel!

 

Rohkem infot suviste elamusretkede kohta leiad SIIT!

Tagasi uudistesse