Elamusi täis päev kärudega Kõrvemaal

1. september on paljudele Eesti lastele suureks pidupäevaks, uhke esimene koolipäev. Esimesel septembril toimus seal korral aga üks veelgi pidulikum päev 2. Kõrvemaa elamusmaratoni raames toimus 2. Kärumaraton. Paljudele saab see kirja elu esimese maratonina! Tõsi küll, see läbitakse mugavas matkakärus või isa/ema kõhul kandekotis. Aga siiski elu esimene maraton!


Stardieelne kärude paraad Sportland Kõrvemaa Suusa- ja matkakeskuses oli väärikas – oli nii ühe- kui kahekohalisi sõidukeid. Oli hulgaliselt neid, kes nautisid stardieelset aega mõnusalt päikse paistel magades. Pere ja Kodu lastealas käis vilgas askeldamine – valmistuti rajale minekuks. Ei saa mainimata jätta, et tublimad noored maratoonarid olid otsustanud maratoni läbida ise rahulikul sammul isa näpust kinni hoides.

Kärumaraton stardipauk – kokku tuiskas rajale 143 osalejat, kellest 77 jaoks oli seekordne maraton esimeseks! Maratoni rajale tuiskas ka Elamusmaratonide fotograaf Tarmo Haud, kes seekord oli rajal mitte fotograafi vaid osalejana: “Seekordsel Elamusmaratonil sai otsustatud, et aitab osalejate põõsas passimisest ning tuleb ikka ise ka rajale minna."

Haud lisas: "Kuna Elamusmaratonidel oli sedakorda eraldi kärutajate klass ka olemas, siis mis saaks olla parem kui võtta oma tütreke ja temaga üks mõnus päev vabas õhus veeta ja selle kõrvalt siis osalejatest ka pilte klõpsida. Seekord sai kärumaratonist issi-tütre üritus seepärast, et väikevennat pidasime veel natukene liiga pisikeseks, et rajale tuua. Kuigi tagantjärgi, oli rajal teisigi selliseid päris tutikaid beebisid. Igatahes ilm oli fantastiline, Eesti suvele täiesti ebaomaselt päikseline ja soe ning need rajal olnud tõusud lisasid õhusoojale loomulikult veel oma osa. Rada oli kärutamiseks ülimalt mõnus, ei olnud liiga palju juurikaid ega kive, kannatas ka tempokama sammuga kärutada kartmata kärus viibija proteste.  

Kokkuvõttes oli tegemist äärmiselt mõnusa päevaga issile ning õhtuse unejutu asemel sai hoopis kuulata, kuidas laps suure elevusega seletab, mida kõike toredat päeval juhtus. PS! Päeva uus sõna lapse sõnavaras on nüüd „kärumaraton“.”

9,5 km rada pakkus liikumisrõõmu ka lapsevanematele – nii mõnigi väike mäekene oli mõeldes just lapsevanematele välja vaadatud. Ilmataat pakkus raja läbimiseks suurepärast ilma. Kärumaratoonarid liikusid päiksevanne võttes jõudsalt edasi ning 3 tunniga olid kõik juba finišis tagasi, kus neid ootas ees elu esimene medal, diplom ning loomulikult ka trükisoe Pere ja Kodu ajakiri.


Mari Puniste läbis 10-kuuse poisipõnni Mikkoga maratoni raja esmakordselt: „Ilm oli rajale minekuks mõnus ja retk kulges pehmel metsarajal. Kuna iga-päevaselt ma enamasti lükkan lapse vaid puu alla vankriga magama, siis Kõrvemaa künkad esitasid paraja välja-kutse nii käru lükkajale kui ka kärus olijale. Viimasele üles-alla rallitamine väga meelt mööda ei olnud ja uudistas poole rajast parema meelega kande-kotis ringi. Väga tervitatav oli beebitelk toitlustuspunktis – tangitud said nii ema (hapukurk ja oliivid olid suurepärased!) kui ka laps (privaatne imetamine ja mähkimis-võimalus) ja retk võis rõõmsalt lõpuni kulgeda, kus ootasid elu esimene medal ja diplom.“

Ürituse korraldaja Kunnar Karu sõnas, et järgmisel aastal püüame kuupäeva paremini sobitada tihedasse spordiürituste kalendrisse, et 1. september kellegi osalemist segama ei jääks. Usume, et 3. Kärumaraton toob rajale lisaks esmakordsetele maratoni raja läbijatele ka neid, kel esimene või suisa kaks maratoni juba läbitud. Loodame, et suudame innustada rohkem ka sportlike isasid kärusid lükkama ja lapsi kandekotis kandma, et  see ei jääks vaid tublidele emadele – see on hea võimalus liikumiseks kaunis Eestimaa looduses! Kohtumiseni järgmisel aastal juba kanarbiku õitsemise ajal taaskord Kõrvemaal!

Vaata ka ürituse pildigaleriid ning kokkuvõtvat videoklippi.  


Tagasi uudistesse