Elamusretkede 2016. aasta eesmärk: 70 korda ümber Eesti!

2016. aastal saab Eestimaa loodust nautida 12 elamusretkel ning kolmel kepikõnni- ja käimismaratonil. Koos kõikide osalejatega on plaanis kokku koguda ligi 50 tuhat elamuskilomeetrit, mis on sama pikk maa kui 70 korda ümber Maarjamaa sammuda.

Elamusretkede üks eestvedajatest Anniki Inno rõõmustab, et retked muutuvad järjest populaarsemaks: „Kui 2014. aastal avastasime Eestimaa väärt paiku vähem kui tuhande osalejaga, siis 2015. aastal ühines meiega koguni 1616 retkelist. Nii on ka meie rõõm poole suurem, et aktiivne eluviis ja looduse nautimine on järjest rohkem au sees!“ „Õnneks põnevaid kohti avastamiseks jagub. Oleme juba kaheksa aastat Eesti eri paigus uusi elamusi jahtinud ja on veel nii palju paiku, mis lausa kutsuvad seiklema,“ lisab Elamusretkede korraldaja Kunnar Karu.

2016. aasta pakub retkelistele väga mitmekesiseid võimalusi. Näiteks vabariigi aastapäeva võib veeta räätsadel Simisalu retkel rabalaugaste vahel ja saabunud kevade üle rõõmustada Rummu eksootilisi tehismägesid vallutades. Suve „peab-tegema!“ ürituseks kujunevad kepikõnni- ja käimismaratonid – eriti 10. Lahemaa Elamusmaraton, millega täitub ühtlasi järjekorras 100. elamusretk. Esimesi värvilisi lehti imetleme Hara endise allveelaevasadama varemete vahel ning talve hakul uurime, kas Palamuse kant sarnaneb Arno ja Teele Paunvere radadele. Tartu ja Tallinna linnaretke puhul võib olla kindel, et satutakse põnevatesse ja tundmatutesse kohtadesse õhtusel ajal.

Elamusretkedele on oodatud kõik, kellele aktiivne liikumine, looduse nautimine ja uute kohtade avastamine naudingut pakub. Iga kogutud kilomeeter elamust võrdub 1 Elamuspunktiga (EP). Hooaja jooksul enim EP-sid kogunud kõndijad saavad väärikalt premeeritud ja kõigi üle 100 EP kogunud osalejate vahel loositakse välja auhindu.

Elamusretked 2016 ajakava ja registreerimise info.
Tagasi uudistesse