Elamusretkede 2016. aasta hooajal kõndisime 44 korda ümber Eesti!

2016. aastal sai Eestimaa loodust nautida 12 elamusretkel. Retkedel osales 1447 inimest, kokku kogusime 27 678 elamuskilomeetrit, mis on sama pikk maa kui 44 korda ümber Maarjamaa sammuda. 

Neli tubli osalejat väärivad Elamusretkede 2016. aasta raudseimate leedide tiitlit – Aino Sirkel, Kristel Floren, Lea Orula ja Palmi Rätte osalesid kõikidel retkedel ja kogusid igaüks 162,8 elamuskilomeetrit. Parimad grupid olid Tartu Käimisseltsing (2061,3 km), Sportland AS (471 km) ja Vaprad Vandersellid (372,8 km).  

Elamusretkede korraldaja Kunnar Karu rõõmustab, et järjest rohkem inimesi peab lugu aktiivsest liikumisest: „Käesoleva aasta aprillis Vergi retkel püstitasid 220 aktiivset loodusenautlejat elamusretkede senise osalusrekordi. Täname häid partnereid, tänu kellele saime korraldada 12 elamusterohket matka: The North Face ja Sportland AS, Põltsamaa, Vichy ja Saku Õlletehas, Carmolis, Nõo Lihatööstus, Newtime ja Faaz.“ 


2016. aasta pakkus retkelistele mitmekesiseid võimalusi. Hooaeg algas kolme talvise räätsaretkega – jaanuaris Parika retk ja veebruaris vabariigi aastapäeva eri Simisalu retk ning Marimetsa retk. Lund jätkus veel ka Kurtna retkele, kui kevade esimesel päeval olid osalejad talve ja kevade võimuvõitluse tunnistajateks. Aprillis Vergi retkel sai nautida nii kalurikülade elu-olu kui ka poolsaare põlismetsade lummust. Tartu eriretkel osales ligi 700 inimest ja peatselt saabuva suve üle rõõmustati maikuus Rummu eksootilisi tehismägesid vallutades. 

Esimesi värvilisi lehti imetleti septembri alguses Aegna saarel. Tallinna retkel 6. oktoobril täitus elamusretkede sarja 100. retk – kõik matkad on seni olnud iga kord erinevatesse Eestimaa paikadesse. Sügise retked viisid huvilised oktoobris Hara endise allveelaevasadama varemeid uudistama ja novembris seigeldi Maardu kandis, kuhu ilmataat oli organiseerinud plaanitust varasema esimese lume retke. Hooaja viimasel retkel uuriti Palamuse kandi sarnasust Arno ja Teele Paunvere radadele ning lõpetati hooaeg usinamate elamuskilomeetrite kogujate tunnustamisega.  


Elamusretked jätkuvad 2017. aastal. Motivatsiooni korraldamiseks ja põnevaid kohti avastamiseks jagub. Elamusretkedele on oodatud kõik, kellele aktiivne liikumine, looduse nautimine ja uute kohtade avastamine naudingut pakub.Tagasi uudistesse