Elamusretkede uus hooaeg viib matkama nii rabadesse kui metsaradadele

2019. aastal saab Eestimaa loodust nautida kümnel elamusretkel ning viiel kepikõnni- ja käimismaratonil. 11. hooajal on koos kõikide osalejatega plaanis kokku koguda ligi 80 tuhat elamuskilomeetrit, mis on sama pikk maa kui kaks korda mööda ekvaatorit ümber maakera kõndida.

Elamusretkede korraldaja Kunnar Karu sõnul toob üheteistkümnes hooaeg vana head kulda, kuid külastatakse ka palju uusi paiku. „Näiteks esmakordselt toimub räätsaretk sügiseses rabas, nimelt läheme vaatame Sämi raba värvilist pidurüüd. Külastame Pakri saari, Misso kandi kaunist kuppelmaastikku ning muud põnevat. Endiselt tahame motiveerida inimesi kogu aasta vältel looduses viibima. Loodame, et retked inspireerivad ka iseseisvalt rohkem liikuma – kas terviseradadel või RMK matkaradadel, töölt koju või miks mitte ka suvistel elamusmaratonidel mõnel pikemal distantsil. Ootame retki, et iga kord koos osalejatega vähemalt nelja tunni jagu värsket õhku hingata. 80 tuhat on ilus ja ühtlasi tõsine eesmärk – teeme ära!“

Elamusretkede kalendris toimub vähemalt üks üritus igal kuul ning püüame läbi aasta külastada maksimaalselt paljusi Eesti maakondi.

Elamusretkede hooaeg algab talviste räätsaretkedega, millest kaks on juba toimunud. Jaanuaris külastasime Lääne-Virumaad Palmse mõisa ümbruses Laukasoos. Eesti Vabariigi sünnipäeva täitumist tähistasime 24. veebruaril Jõgevamaal Endlalooduskaitsealal traditsioonilise sini-must-valge eriretkena. Märtsi lõpus matkame Viljandimaal, täpsemalt Soomaal.

Kevadised elamusretked viivad Eestimaa eri paigusse: aprillis väisame Lõuna-Eestit ning sealseid kauneid tumedaveelisi metsajärvi Misso külalähistel ning maikuus ootab meid Osmussaar, mida viimati külastasime 2013. aasta septembris. Aasta tagasi valitiOsmussaarElamusretkede juubelil kümne tegevusaasta parimaks retkeks.

Suvekuudeks annavad elamusretked teatepulga üle elamusmaratonidele, kus distantside pikkused on 42, 21 või 10 kilomeetrit. Karu selgitab, et aasta alguse retked on näiteks hea võimalus maratoni põhidistantsiks sammu treenida. „Kuid loomulikult leiab maratonidelt mõnusa ja paraja väljakutse igaüks, sest tähistatud rajal saab valida oma tempo.“

Sügisretked algavad taas septembris, kui külastame esmakordselt Suur- ja Väike-Pakri saari. Oktoobris toimub räätsadega sügisretk Lääne-Virumaal Sämi rabas. Novembri retkel läheme pealampide valgel piiluma Keila jõeskudevaid suuri lõhesid ning saame aimu kalakaitsjate pöörasest elust jõukatsumises röövpüüdjatega.

Talviste nootidega jätkame 7. detsembril Viitnas, kus lõpetame ametlikult 2019. aasta hooaja ning premeerime aktiivsemaid kõndijaid. Peale jõulupühi 28. detsembril toimub Narva-Jõesuusesmakordselt jõulude eriretk.

Elamusretkede kõnni- ja kepikõnnisarja eesmärgiks on näidata, kui imeline ja mitmekülgne on Eestimaa loodus erinevatel aastaaegadel. Pakume väljakutseid ja liikumisvõimalusi puutumatus looduses ning ühtlasi vaheldust kontoritööle ning umbsetes siseruumides treenimisele. Elamusretkedele on oodatud kõik, kellele aktiivne liikumine, looduse nautimine ja uute kohtade avastamine naudingut pakub. Iga kogutud kilomeeter elamusi võrdub 1 Elamuspunktiga (EP). Hooaja jooksul enim EP-sid kogunud kõndijad saavad väärikalt premeeritud ja üle 100 EP kogunud osalejate vahel loositakse välja meeneid.

Elamusretked 2019 ajakava ja registreerimise info


Tagasi uudistesse