Elamusretkedel täitus juba kümnes hooaeg

Elamusretkede kümnendale hooajale tõmmati pidulik joon alla 15. detsembril Valgehobusemäe elamusretkega. Pimedas pealampide valguses toimunud retkel osales ligi 150 matkahuvilist. Pärast 18 kilomeetri pikkuse raja läbimist tähistati juubelihooaja lõpetamist ühise tordisöömisega ja premeeriti aktiivsemaid kõndijaid.

Elamusretkede korraldustiimi juht Kunnar Karu rõõmustab, et retkedele jätkub särasilmseid osalejaid iga ilma ja aastaajaga. "Meie eesmärk on kutsuda inimesed loodusesse ja on suur rõõm kui see järjest rohkem õnnestub. Juubelihooajale kohaselt kogusime läbitud elamuskilomeetrite rekordi - üle 60 tuhande kilomeetri! Täname südamest nii osalejaid kui ka meie häid sõpru ja partnereid, tänu kellele saame elamusretki ja -maratone ellu viia." 

Kogu hooaja jooksul osales elamusretkedel ja elamusmaratonidel üle 1500 inimese. Aktiivseimad kõndijad olid Aigi Rein, Merle Piiskop, Piret Kuldner ja Siiri Lestsepp - igaüks kogus hooaja vältel 322,8 elamuskilomeetrit. Kõik 4 visat naist osalesid aasta jooksul kõikidel elamusretkedel ning läbisid ka kõikide elamusmaratonide täispikad distantsid. Aktiivseim kollektiiv oli juba mitmendat aastat järjest Tartu Käimisseltsing, kelle järel kogusid visalt elamuspunkte Sportlandi tiimi esindajad ning grupi VITI liikmed. 

  • Aasta esimene elamusretk viis Pärnumaale Läti piiri äärde (Sookuninga retk). 
  • Veebruaris toimus Harjumaal Eesti Vabariigi 100. aastapäeva eriretk - Paunküla elamusretk pani sini-must-valged värvid särama nende tublide poolt, kes otsustasid kodumaa sünnipäeva looduses tähistada. 
  • Märtsis toimus Nõmmemaa elamusretk.
  • Aprill viis osalejad Võrumaale Paganamaale nn retro-retkele. 2008. aastal oli Paganamaa elamusretk järjekorranumbrilt teine elamusretk, nüüd kümme aastat hiljem mindi samu radu uuesti avastama. 
  • Mais leidis aset Põhja-Eesti retk, mis algas ja lõppes Vihula kauni mõisakompleksi juures.
  • Suveks anti teatepulk kepikõnni- ja käimismaratonidele, mis toimusid 10. juunil Noarootsis, 8. juulil Lahemaal, 5. augustil Värskas ning esmakordselt 19. augustil Kõrvemaal. 
  • Septembris oli kavas kahepäevane elamusretk Saaremaale, kus ootasid meri, kadakad, mõnusad käimisrajad ning õhtune telklaager mere ääres. 
  • Oktoobris avastati Tabina retkel salapärast Võrumaad.
  • Novembris vaadati üle talvepuhkusele minev Haapsalu.
  • Ja detsembris tõmmati juubelihooajale joon alla 2018. aasta viimase elamusretkega Valgehobusemäel.
Elamusretkede 11. hooaeg algab kolme talvise raba-räätsaretkega – Palmse retk 13. jaanuaril, Endla retk 24. veebruaril ja Soomaa retk 30. märtsil. 

Uus aasta – uued elamused! 


Tagasi uudistesse