Esimene lumi 5D elamusretkel

Esimese lume elamusretk pidi toimuma detsembri alguses Palamusel, aga ilmataat ajas ootamatult kalendris kuud segamini ning nii saabuski tali nädal enne Maardu elamusretke. 

Saabunud lumi sundis korraldajaid plaane muutma. Esialgne plaan alustada Jägala joa juurest ning jõuda välja Maardu linna tuli kahjuks ümber teha – värske lumega nii pikka matka ei tihanud ette võtta.


6. novembri hommikul oli Jõelähtme golfiraja juurde kogunenud pea 100 elamusretkelist, kellele varakult saabunud paari miinuskraadiga talveilm ning pilve tagant piiluv päike olid selgelt rõõmu valmistavad tegurid. Stardieelne grupijuhtide jutlus kuulatud ja Carmolise loosiauhinnad loositud, asus kell 11 teele esimene grupp Karu juhtimisel. Peagi järgnes neile ka teine grupp Pireti juhendamisel.


Matkagrupid võtsid esmalt sihi Maardu suletud fosforiidikarjäärile. Sealsed veega täidetud kaevekraavid, karjääri sulgemise järgselt istutatud männi-, lehise- ja kasemetsad ning metsade rüppe peidetud Jõelähtme prügila andsid matkapäevale ainulaadse kogemuse. Ei saa märkimata jätta prügila sorteerimishoonetest levivat lõhnamenüüd – 5D elamusretk ikkagi :) Lisaks nägemisele, tunnetamisele, kuulmisele õnnestus ka lõhnameeli seekord töös hoida (loe: sõrmedega nina kinni pigistada).


Peagi jõudsime Maardu Teatajas korduvalt mainitud Lõuna-Pilpa külasse. Kuulasime ära grupijuhtide väljalõiked Teatajast ja sealsetest külalugudest, mis suviste napsuõhtute seas on Maardu elanikele mõeldud ajalehes uudisekünnise ületanud ning asusime ise külaeluga tutvust tegema. Mõtlesime kinnisvarahindajatele, kellele kohalikus suvilarajoonis oleks võinud krunte müüa: ujumisvõimalus, kõrghaljastus, II korruse terrass, vaade männimetsale jne :)


Kalevi kommid, Nõo lihatööstuse snäkivorstid ning kuum tee Carmolise tilkadega aitasid retkelistel rõõmsalt finišini jõuda. Seekord õnnestus meil läbida 16,5 km ning seega kogusid kõik retkelised 16,5 elamuskilomeetrit enda kontole! Finišipaigas ootas kuum supp ning lihapirukad, seejärel võeti suunad kodude poole, kaasas rõõm mõnusalt veedetud päevast!Järgmine elamusretk, mis on selle hooaja viimane, toimub pealampide valguses Palamusel juba detsembri alguses!

Tagasi uudistesse