Euroopa spordinädal sai väärikalt tähistatud!

22. septembril toimus Tartus elamusretkede õhtune eriretk, mis oli pühendatud Euroopa Liidu spordinädalale.

Euroopa Komisjoni poolt ellu kutsutud spordinädal sai seekord avalöögi Eestist, täpsemalt Tartust. Kuigi spordinädala ametlik avamine toimus 23. septembril koos Tartu Rattamaratoniga, oli elamusretkede ööretk üks osa spordinädala avasündmustest.  

Elamusretkede eestvedaja Kunnar Karu selgitas, et retke eesmärk oli väga lihtne: „Tunneme koos rõõmu, et Tartu on spordinädala avamise võõrustaja – õhtune jalutuskäik tuledesäras Taaralinnas sobib selleks ideaalselt! Ööretk lõi seekord lausa mitu kärbest ühe hoobiga – lisaks oli reedel Tartus autovaba päev ja seega kondimootori kasutamine eriti asjakohane. Tore, kui üritused üksteist täiendavad,“ tundis Karu heameelt.

Tartu linnapea Urmas Klaas andis Raekoja platsil kõigile mõnusad tervitussõnad kaasa ja veidi pärast kl 21 asuti teele. Huvilisi oli tänavu 542, keda võis linna peal sel õhtul näha liikumas koguni kaheksas grupis.  


Kus ja kui palju siis käidi? Põhiliselt lookles marsruut Tähtveres, laululaval, lodjakoja juures, Jänese matkarajal, Toomemäel ja südalinnas, kokku 10-12 km. Grupijuht Maria Laanelepp muljetas, et kuigi tema jaoks Tartus käimata kohti tõenäoliselt ei ole, avaneb elamusretkel ka juba teada-tuntud paikadele kuidagi teistmoodi vaatenurk. „Ja lisaks loob pimedus kogu ettevõtmisele erilise varjundi. Näiteks retkeliste pealambid moodustavad kohati nii lahedaid mustreid, eriti armas oli valgusussikeste looklemine Kassitoome serval.“  

Kõige rohkem elevust pakkus mitmete osalejate sõnul Toomkiriku tornide külastamine, sest sinna ei olnud paljud ise sattunud. Tuleb nõustuda – tornide kitsad trepid ja ülalt avanev kaunis vaade on väärt elamus! Ja Tartu vaim tundub seal ka kuidagi eriti lähedal olevat.

Vaata Tartu retke fotojäädvustusi siit ja lühikest videokokkuvõtet siit!

Täname kõiki Tartu eriretkel osalejaid ja kohtume juba 14. ja 15. oktoobril Laulasmaal retro elamusretkel! Vaata lähemalt: http://elamusretked.ee/elamusretked-2017/laulasmaa-elamusretk


Tagasi uudistesse