Juubeliretk õhtupimeduses

Aprillis täitus Elamusretkedel väike juubel – toimuma pidi järjekorras 150. Elamusretk. Kahjuks tuli see lükata edasi sügisesse ning juubeliretk toimus Tartus 17. septembri õhtul linnatulede ning pealampide valguses. Tartu Raekoja platsile kogunes 180 retkelist, kes pealampide saatel Tartut avastama läksid.

Tartu abilinnapea Raimond Tamm saatis retkelised heade sõnade saatel Tartu linna avastama ning liitus ka ise retkelistega! "Tartu on alati olnud linn täis liikumist!" jäi kõlama fraas tema tervitusest ja nii see ka on. Emajõe kallasrajad, Toomemägi, Tähtvere ja Dendro pargid, Anne kanali äärne – kohti, kus liikuda, on Tartu palju! Elamusretkelised kogusid kokku 2038 Elamuskilomeetrit, täpsemat punktide tabelit saad vaadata siit.

Tartut mindi avastama kokku 9 erinevas grupis ning igal grupijuhil oli valmis vaadatud ka erinev teema, mis pakkus erinäolisi emotsioone Tartust pealampide valgel. Näiteks käidi tutvumas Tartu seinajoonistustega, mida väidetavalt on Tartus üle 100. Nii mõnigi neist peidab end linnaruumi väga ootamatus kohas ning kui õiges suunas pead ei keera, võib see sootuks nägemata jääda.

Retkede lemmikuks on igal korral kujunenud siiski Emajõe kallasrajad ning Toomemägi. Mis seal salata – just need kaks piirkonda on õhtupimeduses kõige maalilisemad. Toomemägi koos valgustatud Toomemäe kindluse varemetega, valgustatud Tähetorn, endine anatoomikum ning puude vahelt piiluvad kauged Tartu vaated – need kõik muudavad Toomemäe eriliseks kohaks. Vahvaid emotsioone tekitas ka tõus Toomkiriku torni, sest nii mõnigi tartlane oli seal täiesti esimest korda.

Emajõe kallasrajad on eelmise retke järgselt saanud kaks väärikat täiendust – Tartu Ülikool on avanud vahepeal Delta õppehoone ning Tartu linn on renoveerinud Lodjakoja. Kui varem domineerisid Emajõe kallasradu valgustatud sillad, siis nüüd valgustavad kaks uhket ehitist jõekaldaid veelgi. Juba aastaid on ka paplite allee Lodjakoja vastaskaldal olnud retkeliste üheks lemmikuks – sealne lummav valgus ning pealambid on selle kilomeetri alati kuidagi eriliseks muutnud.

Kõik grupid tegid peatuse ka värskelt valminud Lodjakojas – tassike kuuma teed koos Carmolise tilkadega, energiaampsud Kalevilt ja Põltsamaalt. See kõik andis jõudu lõpuni jalutada. Tublimad kiikasid üle ka Lodja ning soojendasid lõkke juures näppe!

Elamusretkede korraldaja Kunnar Karu õnnitleb kõiki retkelisi juubeli puhul ning usub, et peagi saame tähistada ka 200 ja 300 juubelit. „Kuigi oleme õige pea Eestimaa risti ja põiki läbi käinud, on kodumaa meil ikkagi piisavalt suur, et avastamisrõõmu jagub. Kohti, kus käia, on palju ning igal aastal, kui meile tundub, et nüüd on küll ring peal – leiame me ikka ja jälle uusi kohti. Mis seal salata – vana kuld ei roosteta ning ikka ja jälle satume ka radadele, kus oleme käinud aastaid tagasi. Eestimaa on kaunis ning kutsun teid ülesse avastama seda järgmistel retkedel kõigil 4 aastaajal kõigis 15 maakonnas."

The North Face ja Elamusretked kutsuvad Sind juba järgmisele elamusretkele, mis toimub Raplamaal Keava rabas. Seekord läheme uudistama sügisest raba räätsadel!


Tagasi uudistesse