Kolmekordne rõõm – suve mõnusaim väljakutse on tehtud!

Juunis, juulis ja augustis sai end proovile panna kolmel kepikõnni- ja käimismaratonil – 11. juunil Noarootsis, 9. juulil Lahemaal ja 27. augustil Värskas. Kokku läbiti üle 40 tuhande elamuskilomeetri!

Korraldajad lubasid, et elamusmaratonidel osalemine saab olema suve parim väljakutse.„Just nii me kevadel välja hõikasime,“ selgitas maratonide peamine eestvedaja Kunnar Karu, kes kinnitas, et paljude osalejate sõnade põhjal just nii ka oli. „Oleme siiralt rõõmsad, et koguni 81 inimest võttis juba hooaja alguses eesmärgiks kõik kolm maratoni läbida – vähemalt neil oli rõõm väljakutsest lausa kolmekordne.   Aga kindlasti on suure kiituse ära teeninud kõik osalejad, sest igaüks rajal käinutest täitis oma isiklikku eesmärki,“ lisas Karu.  

Maratonid purustasid osalemise rekordeid – Noarootsis sammus rajale 352 inimest, Lahemaal 443 huvilist ja Värskas 301 kõndijat. Nii tuligi kõikide distantside läbimisel kogusaagiks 40 529 elamuskilomeetrit!  

Üheks meeleolukamaks hetkeks maratonidel on ühisstart. Kogunemine ja koos rajale minek on kui rahvapidu, kus ühine energia koguneb ootusärevuse rütmis. Kõndima asudes moodustuvad grupid, muljetatakse sõpradega ja leitakse uusi tuttavaid. Kuid kes soovib, naudib loodust omaette sammudes. Matkahuvilise Siim  Saidla sõnad võtavad elamus-maratonide olemuse hästi kokku: „Minu jaoks on elamusmaratonide suurimaks võluks just nende toimu-mispaigad – eemal linnast, loodus-kaunites kohtades. Seega lisaks rahulolule füüsilisest pingutusest saab nautida ka kauneid vaateid ja huvitavat seltskonda. Erinevalt tava-pärastest spordivõistlustest, kus iga sekund on arvel ja pulss punases, on elamusmaratonil kõigil aega küllaga ja nägu naerul.“ Seda põhimõtet sümboliseerib karikas, mille maratoni läbijad auga välja teenivad. 


Iga läbitud distants on omamoodi eriline. Noarootsi maratoni jääb meenutama tossudesse pugenud liiv. Seda kogunes männimetsade vahel liivalõikudel kui ka Peraküla rannaribal, mis on kuulus oma laulvate liivade poolest. 

Lahemaa käimismaraton toimus sel aastal juba kümnendat korda! Juubeli puhul olid rajameistrid eriti head tööd teinud ja osalejaid mitmetesse uutesse paikadesse suunanud. 

Loomulikult jäävad eredalt meelde Nõmmeveski, Joaveski ja Vasaristi joastik ning üllatuslikud tõusud-laskumised Valgejõe ürgoru kallasradadel. Värska maratoni rada kulges aga muu hulgas risti üle jõe ja üle raba, mis tähendas osalejate jaoks kohati üle põlve vees sumpamist. 

Meenutamist väärt hetkede pagasisse pakiti ka Põrguhaua laskumise ja tõus. „Mõni üllatus peab rajal varuks olema, mööda sirget teed kõmpimist ei saaks me ju elamusmaratoniks nimetada!“ selgitab Karu rajavaliku põhimõtteid. 

1182 ja elamusmaratonid tänavad kõiki osalejaid ja toetajaid – ilma teieta ei oleks neid vahvaid ettevõtmisi olemas!Lähemalt sel aastal toimunud maratonide kohta saab lugeda nendest kokkuvõtetest:

Noarootsi elamusmaratoni kokkuvõte 

Lahemaa elamusmaratoni kokkuvõte

Värska elamusmaratoni kokkuvõte


Ja fotomeenutused leiab siit: http://elamusretked.ee/pildid

Nüüd on õige aeg panna vaim valmis sügise elamusretkedeks. Kohtume juba  9. ja 10. septembril Naissaarel: http://elamusretked.ee/arhiiv/naissaare-elamusretk

Tagasi uudistesse