Noarootsi elamusmaratonil rekordarv osalejaid ja üle kümne tuhande läbitud kilomeetri!

Kepikõnni- ja käimismaratonide hooaeg algas traditsiooniliselt Noarootsis, kus 11. juunil saatsime rajale rekordilised 325 rõõmsat sammujat! Pikimale rajale läks seekord lausa 161 kõndijat, poolmaratoni rada läbis 126 osalejat ja lühiraja kasuks oli otsustanud 38 hakkajat inimest.

Stardis oli märgata rohkelt Elamusmaratonide T-särkide kandjaid. See erikujundusega riie ehib kõiki neid, kes on võtnud eesmärgiks sel hooajal kõik kolm maratoni läbida. Müts maha, neid tublisi on kokku enam kui 70 inimest!


Metsloomad, lõbusad kollektiivid ja noorim osaleja

Oli vahva näha, et lausa terve perega oldi rajale tuldud, kõige pisemad ei jäänud suurematest sammugi maha. Väga vapralt sammus täispikal distantsil 8-aastane Piia Põder, kes oli tulnud maratonile koos emaga. Meile teadaolevalt on Piia noorim kepikõnni- ja käimismaratonil osaleja. Piia ema Mairi Põder´i sõnul avaldas tüdruk ise soovi maratonile minna: „Oleme sportlik perekond ja kui kevadel 35 km läbisime, küsis Piia, kas see ongi maraton? Nii leppisimegi kokku, et proovime siis selle päris marataoni ka ära ja Noarootsi oli selleks väga hea võimalus.“ Piiale jäid rajalt meelde vaid head muljed ja järgmisel päeval veidi valusad reielihased. Tüdruku sõnul andis talle rajal jõudu see, kui nad emaga möödusid mõnest täiskasvanust – kes oli Piiast vanem, aga emast noorem. Piia ja Mairi ootavad juba elevusega järgmisi maratone, kuna neil on kindel plaan ka Lahemaal ja Värskas kohal olla!

Rajal jäid silma mitmed kollektiivid, kellel eriti lõbus tundus olevat. Hannes Hanimägi Kalevist kommenteeris, et nad tulid rajale kolleegidega. „Osalesime neljakesi. Üksinda oleks ju nutune, eriti nendel hetkedel, kui raske hakkab. Seltskonnaga on ikka lõbusam ja saab üksteist toetada. Otseselt raske küll ei olnud, aga kuna meil kõigil on sportlik vorm üle keskmise, läks tempo lappama ja lõpetasime vähem kui seitsme tunniga. Nagu öeldakse, tempo tapab, mitte distants.. Kokkuvõttes jumala fun värk!“ muljetas Hanimägi.


Omajagu elevust tekitasid rajal kohalike hoiatussildid nähtud karu kohta: väikene erutusdoping tegi ehk nii mõnelgi sammu vilkamaks. Olid korraldajadki rada üles pannes kohanud nii jäneseid kui põtru. Kuid parasjagu hoogu lisasid kindlasti ka toitlustuspunktid, mille söögi- ja joogivalik pakkus külluslikku kostitust ning mille toimkonnad osalejatele lahkelt vaimujõudu jagasid. Kaasaelamine ja ergutushüüded andsid kindlasti jaksu juurde.

Nii ilm kui rada toetasid, et igav ei hakkaks

Ilmataadiga oli kiiduväärt kokkulepe sõlmitud: alustuseks veidi jahedat tuult, korraks natuke tormisemat raju ja vihma ning lisaks mereäärne udu, aga kõige rohkem ikka säravat päikest.

Noarootsi rada kulges Nõva maastikukaitsealal, kus on kena puutumatu loodus ja rannikualal ei ole ehitisi. Kaitseala ongi loodud Loode-Eesti omapäraste rannamaastike ja taimekoosluste kaitseks. Kaitsealal esinevad liivikud, luited ja nõmmed, luitemännikud, rabastunud metsad, madalsood ja niidud on omaette vaatamisväärsuseks.

Enamik rajast kulges mõnusatel metsa- ja kruusateedel, mis andsid hea võimaluse soovi korral kiiret sammu teha. Rohkem energiat võtsid liivalõigud mererannas ja männimetsa all, kuid ei jäänud needki kellelgi alistamata. Saigi korraks ka jalgu puhata, et üleliigne liiv tossust välja valada. :) Pikim rannalõik mööda Peraküla randa on kuulus oma laulvate liivade ja puhta mere poolest. See on hinnatud nii surfarite kui ka aina enam sukeldujate seas.

Rada kulges ka läbi Eesti mandriosa loodepoolseima tipu, mis jääb Põõsaspea neemele. See on tähtis kogu Läänemere jaoks: siit algab joon, mis kulgeb üle Osmussaare Hanko neemeni ja jagab meie mere Soome laheks ja Läänemereks. Ühtlasi on see üheks parimaks paigaks arktiliste merelindude rände vaatluseks, neemel asuva torni jalamile on püsti pandud lausa linnuvaatlusjaam. Kuna aga virgastel jalutajatel oli hoog sees, jäid linnud sel korral süvenenult vaatlemata.

Täname osalejaid ja toetajaid

Suurimad kummardused ja tänusõnad igale osalejale, kellest keegi ei andnud alla ja kõik jõudsid ennast ületades finišisse. Kokku läbiti 10207! elamuskilomeetrit, millega saaks tervele Euroopale tiiru peale teha :)

Täname partnereid ja toetajaid: 1182, Põltsamaa, Kalev, Mariine Auto, Iluum, Enervit, Valio, The North Face, Newtime, Faaz, Terminaal.

Järgmiseid elamusterohkeid väljakutseid pakume juba 9. juulil Lahemaal, kus kepikõnni- ja käimismaraton toimub juubelivääriliselt 10. korda.
Võta sõbrad kaasa ja pange end kirja http://elamusretked.ee/elamusmaratonid/10-lahemaa-kepikonni-ja-kaimismaraton/lisainfo


Tagasi uudistesse