Päev täis päikselisi elamusi Läänemaal

Noarootsi kepikõnni- ja käimismaratoni rada ei ole ühelgi aastal olnud täpselt samasugune ning erandiks ei olnud ka 10. juunil toimunud 7. Noarootsi elamusmaraton.

Ürituse videokokkuvõtet saate vaadata siit.

Rajale registreerus rekordiliselt 467 osalejat, kellest finišisse jõudis 440. 10 km pikkuse raja läbis 82 inimest, 21 km raja 231 ning täispika maratoni raja kokku 127 osalejat. Kokku kogusid osalejad 11 792 elamuskilomeetrit. Võrreldes eelmise aastaga oli Läänemaad tulnud nautima üle saja jalutaja rohkem.

Noarootsi elamusmaratoniks lubas ilmajaam päikest, päikest ja veelkord päikest. Üllatuseks aga kostitati nii korraldajaid kui ka varakult stardipaika Tuksi Spordikeskusesse jõudnud osalejaid väikese vihmasabinaga. See aga kulus marjaks ära – kruusateed kaotasid nhulga tolmu ning õhk peale vihmasadu muutus palju värskemaks. Kuigi nii mõnigi vihmapilv triivis maratoniraja vahetus läheduses, vihmasadu kohale ei jõudnud ning päev möödus mõnusas soojas suveilmas.

Seekordsel Noarootsi elamusmaratonil oli uue lõiguna sisse toodud ka Uuejõe matkaraja lõik, mis andis osalejate võimaluse kruusatee asemel nautida mõnusaid matkaradu ning mis seal salata – nii mõnigi peatus, et sealsete jämedate kuivanud mändide taustal üks selfi teha. Loomulikult ei jätnud matkalised ka fotograafidele poseerimata.

Noarootsi elamusmaraton viis ka sellel aastal osalejad nautima mereäärset Läänemaad – 42 kilomeetril osalejad said mereäärseid vaateid nautida suisa kahel korral – seda nii Põõsaspea neemel, kust avanes vaade Osmussaarele kui ka Vanamere äärde, kus osalejad liikusid 2,5 kilomeetri jagu kaunil liivasel rannaribal.

42 km läbinud jooksumees Meelis Koskaru pani kirja maratoni järgselt järgmised sõnad: „Sellised hetked nagu Põõsaspea neemel, taustaks rahulik meri, pilvine taevas, head sõbrad ja rannast leitud kausjas kivi, on maratoniteekonda väärt!"

Noarootsi elamusmaratonile on iseloomulikud lisaks mereäärsetele ribadele ka kaunid metsateed ning metsaradadel mõõdeti kilomeetreid tuhandete kaupa. Üheks lemmikuks kujunes paljudele Uuejõe-äärne metsalõik, mis viis osalejad Vanamere äärde. Just see lõik oli saanud endale ka Tartu Terminaali elamushetke nime. Kõige kaunimad metsad aga ootasid osalejaid just peale Dirhami sadamat ning sealne Lemeks Grupi elamuskilomeeter pakkus kõigile unustamatu kogemuse kaunis Eesti männimetsas.

7. Noarootsi elamusmaratoni läbis juba teist aastat järjest ka 8-aastane Piia – vaatamata noorele eale jagus tal jõudu kogu maratoni raja vältel nii naeratamiseks kui ka seljakotti kivide korjamiseks – et siis rajal kogutud elamusi ka koju kaasa viia!

FCR Media ja Elamusmaratonid kutsuvad järgmiseks juba juuli alguses kõiki käijaid Eesti vanimale käimisüritusele avastama Lahemaa looduspargi radasid juba 8. juulil. Vaata täpsemalt Lahemaa elamusmaratoni kohta siit.

Viska pilk peale ka Noarootsi elamusmaratoni piltidele siin!

Tagasi uudistesse