Päike, meretuul ja rannaliiv – Eesti suveidüll Noarootsis

9. juunil toimus kaheksandat korda Noarootsi Elamusmaraton, mis tõi Läänemaale kokku 455 aktiivset kõndijat. Noarootsi kepikõnni- ja käimismaraton oli Eesti suurima käimismaratonide sarja II etapp ning ühtlasi ka Lääne-Nigula valla suurimaks spordisündmuseks.


455 osalejast 139 läbis 10 km, 80 42 km raja ning vaieldamatult kõige populaarsema 21 km raja läbis kokku 239 elamuste otsijat. Kokku koguti elamuskilomeetrite hooaja tabelisse 10564 kilomeetrit.Milliseks kujunes seis Elamuspunktide tabelis saad järgi vaadata kodulehelt. Viska pilk peale Noarootsi maratonist valminud videokokkuvõttele!

Noarootsi Elamusmaraton on sarja ainus maraton, kus rada kulgeb ka mererannas. Lahemaa Elamusmaraton toimub küll merele lähedal, kuid täitsa mereranda seal kahjuks rada välja ei jõua. See muudabki Noarootsi elamusmaratoni täiesti unikaalseks – kellele ei meeldiks jalutada kauni suveilmaga mererannas. Seekordse jalutuskäigu jaoks oli ilmataat mõnusa päikselise ilma ning meretuule kokku pannud – rannaliival jalutades liikusid mõtted kõndijate peas mõnusalt suvistel radadele.

„Noarootsi elamusmaratoni eripäraks on just kõndimine mererannas ning kaunid rannamännikud. Eriti hea komplekti moodustab aga Noarootsi Elamusmaraton just ülejäänud 4 maratoniga koos – siis õnnestub lisaks mererannale jalutada ka järvede, jõgede, rabade jm kaldal. Peaaegu kõik Eesti unikaalsed kohad saavad läbitud kui kõik 5 maratoni kaasa teha. Ühtlasi on seekordset maratoni korraldades selgeks saanud ka selge plaan – 2020. aastal saab ka 10 km rada uue kuue ning ka 10 km osalejad pääsevad mereranda jalutama“ räägib Elamusmaratonide üks eestvedajatest Kunnar Karu.

Noarootsi Elamusmaraton sai alguse Tuksi Spordi- ja Tervisekeskusest. 10 km osalejad võtsid suuna otse Rooslepa külale ning sealsete rannamännikutele. Samal ajal liikus 21km rada esmalt Põõsaspea neeme suunas. Põõsaspea neem tervitas kõiki liikujaid mõnusa meretuule, värskelt valminud puna-valge majakaga ning loomulikult mõnusa teeninduspunktiga.

Samal ajal liikusid 42km rajal osalejad raja äärsete järvede vahel – Pikane ja Allikajärv on just need kaks järve, mis oma tumeda veepinnaga paistavad männikute vahel osalejatele silma. 42km rada läbis lisaks ka Terminali elamushetke, milleks seekord oli kaunis jõeäärne kallasrada koos suurte mändide ning järskude jõekallastega.

Raja lõpuosas oli maasikaks Lemeks Grupp elamuskilomeeter – kus seekord kauni männimetsa all üllatas neoonroheline mustikataimede vaip – sellist rohelust näeb vaid suve alguspäevadel, kahjuks peale seda see juba tuhmub.

Rajale jäi seekord 5 teeninduspunkti, kus osalejad said oma energiavarusid täiendada Põltsamaa, Kalevi, Freesport ning Saku Õlletehase maitsvate toodete abil. Loomulikult ei puudunud menüüst rabarber, arbuus, apelsinid ega parimad maratonide kiluvõileivad. Uudistoodetena pakuti seekord oliive ja datleid ning seda kõike ikka sellepärast, et osalejatel jaguks jõudu kõik elamused rajalt ülesse otsida.

„Noarootsi elamusmaratoni päev oli suurepärane, lõõskav kuumus oli veidi tagasi tõmmanud ning õhk mõnusalt puhas ja värske. Loodus kiirgas oma erksaimates toonides ning sookured häälitsesid pea kohal. Noarootsi parimaks osaks on kindlasti kaunis rannikuäär, mille nautimiseks tuleb hoogu veidi maha võtta, vesi oli väga soe ja meelitas ujuma (kahjuks selleks ettevalmistus puudus). Kuna kogu rada kulgeb ilma suuremate tõusudeta, on see täiesti jõukohane ka tagasihoidlikumale spordisõbrale. Lõunaeestlastele on kohale sõit pikk ning kui vähegi jaksu peale raja läbimist end veel liigutada soovitan läheduses veel ringi vaadata – meil õnnestus metsatukas näha võimsat põtra ning üle jõe ujuvat nastikut. Väga äge pühapäev!“ meenutab Gerli Pärnupuu Noarootsi elamusmaratoni. 

Otsi ennastki üles Noarootsi radadel tehtud piltidelt kodulehelt. Ärge unustage ka oma pilte jagada teistega, lisades neile #elamusmaraton.FCR Media ja Elamusmaratonid ootavad järgmiseks kõiki kõndijaid juba traditsioonilisele Lahemaa elamusmaratonile 7. juulil. Kindlasti tasub ka ülejäänud Elamusmaratonide kalender endale üles märkida – on need ju suve peab tegema üritusteks.

12. Lahemaa elamusmaraton Facebookis!
Tagasi uudistesse