Tähistasime emadepäeva päikeselise ja sportliku nädalavahetusega

Ei lund ega vihma, ainult päike ja imeilus loodus! Jah, tõesti, kevad jõudis lõpuks ka elamusretke rajale. Emadepäeva nädalavahetus Käsmus oli super :)
Käsmu retkel 13. ja 14. mail osales kokku 113 matkalist, igaüks läbis 17,2 km - kokku kogusime ligi 2000 elamuskilomeetrit!

Kevade kolmas retk viis meid avastama Käsmu poolsaare võlusid. Start retkele oli mõlemal päeval Käsmu Meremuuseumi juurest parklast. Laupäeval liikusime kolmes grupis Pireti, Lauri ja Kunnari juhtimisel.

Kui aprillis kogusime tõusumeetreid Haanja elamusretkel, siis maikuu retk oli ilma suuremate tõusude ja laskumisteta, peamiselt mere ja metsa piiril. Sammusime mereäärsetel metsateedel ja nautisime metsa rahustavat kohinat. Muidugi kulges suur osa matkast ka mööda mereranda – saime teha jälgi rannaliivale ning tunnetada taldade all veerevate kivide kangust.

Poolsaare kirdeosas asub maasäär, millest 1 km kaugusel meres asub kivine Saartneem (tuntud ka kui Kuradisaar). Kuigi lindude pesitsusaja tõttu oli meie retke ajal sellesse Lahemaa rahvuspargi sihtkaitsevööndisse minemine keelatud, oli tore saart ka niisama eemalt piiluda.

Muidugi vaatasime üle ka Käsmu järve, mis asub poolsaare edelaosas. See madalate kallaste ja mudase põhjaga järv on kunagi merest eraldunud. Praegu on kaugus merest ca 200 m, sügavus kuni 3 m ja suurus 43 ha.

Käsmu kant on rikas suurte rändrahnude poolest. Palganeeme jalamil tutvusime prof E. Russowi poolt ristitud kahe suure rändrahnuga – mere lähedal Meremunk ja rannast kaugemal samblaga kaetud Metsamunk. Stardi- ja finišipaiga lähedal tegime mõnusaid grupipilte Leemeti suurkivi juures.


Mis seal salata, kauaoodatud ilusate kevadilmade saabumine tegi Käsmu retke eriti nauditavaks. Põltsamaa joogid ja Kalevi kommid olid rajal väga heaks kosutuseks, kuid kõige rohkem energiat andis siiski päike  Ja nagu ikka, ootas kõiki tublisid retkelisi finišis soe supp.


Elamusretked teevad suveks väikese pausi, kuid kohtume endiselt igal kuul – suvekuudel aga hoopis elamusmaratonidel. Vaata lähemalt http://elamusretked.ee/elamusmaratonid.
Suve mõnusaim väljakutse ootab!


Tagasi uudistesse