Talvele joon alla – 3 retke, 3751 elamuskilomeetrit

2019. aasta kolme talvise Elamusretke raames kogusid Elamusretkelised kokku pea 3800 elamuskilomeetrit jalutades kolmel Elamusretkel Palmse mõisa lähistel Laukasoos, Endla looduskaitse ala rabamaastikel ning Tudu rabas.

Seatud aastasele eesmärgile läbida Elamusretkede ja Elamusmaratonide 2019. aasta hooajal kokku 80 000 elamuskilomeetrit ehk siis 2 tiiru ümber maakera on tubli algus on tehtud!

Seekordne talv andis Eestimaale korraliku lumekatte ning piisavalt külmakraade, et nautida talve Eestimaa erinevates paikades erinevatel talvistel hetkedel. Isegi hooaja viimaseks talveretkeks Tudu rabasse jagus veel talve – kuigi Kesk-Eestis Soomaal oli talv juba asendunud 5 aastaajaga ning liikumisvahendiks seal sobis vaid kanuu!

Kokku on kõikidel kolmel elamusretkel osalenud 27 vahvat retkelist, kes ootavad juba kärsitult kevadretki. Kollektiivide arvestuses on kõige aktiivsem talveperioodil olnud Tartu Käimisselts, kes oli ka 2018. aasta Elamusretkede ja Elamusmaratonide raames kõige aktiivsem käimisseltskond! Kolme talvise retkega on neil kogunenud kontole ligi 460 elamuskilomeetrit.

“Elamusretkede korraldajad ootavad nüüd juba talve lõpliku taandumist – aprilli lõpus toimuva Misso elamuretke rajale on veel pisut lund jäänud, kuid juba praeguseks võimutseb Lõuna-Eestis Missos tõeline kevad. Loodan, et ka sinililled tärkavad peagi ning siis on Misso elamusretk saanud õige kevadrüü” sõnab Elamusretkede eestvedaja Kunnar Karu.

Lisaks ootavad Elamusmaratonide korraldajad ka lumekatte sulamist Alutaguse looduskaitse alal, et lõplikult paika panna Alutaguse Elamusmaratoni rajad – nii 10 kui ka 21 km distantsidel, kuhu ootame kõndijaid juba 4. mai õhtul algusega kell 19.00 pealampidega avastama Alutaguse metsaradu.

Talvised pildid on nähtavad Elamusretkede kodulehel.

The North Face ja Elamusretked kutsuvad järgmiseks elamusi otsima juba 21. aprillil Võrumaa kuppelmaastikule, kui minnakse avastama Misso läheduses asuvat järvede rikast piirkonda. 19. mail läheme aga Osmussaarele avastama kauni Lääne-Eesti saare peidetud võlusid.

Vaata täpsemalt ja pane end retkele kirja SIIN!

FCR Media ja Elamusmaratonid on suvekuudeks juba 5 maratoni valmis pannud – Alutagusel, Noarootsis, Lahemaal, Värskasning Kõrvemaal. Käimismaratonid on suve peab-tegema üritused, mis ootavad teid kaunisse Eestimaa loodusesse tähistatud 42, 21 või 10 km radadele.

Vaata täpsemalt ja pane end maratonidele kirja SIIN!
Tagasi uudistesse